warsztaty

PIERWOTNA KOBIECA KREATYWNOŚĆ - uwalnianie siły twórczej
warsztat rozwoju osobistego i ceramiki w unikalnym połączeniu!

„Zdolności twórcze kobiety, są jej najcenniejszym atutem, bo promieniują na zewnątrz, a jednocześnie są strawą dla wnętrza pod każdym względem: psychicznym, duchowym, umysłowym, emocjonalnym i ekonomicznym”
C.P Estes "Biegnąca z wilkami"

Zainspirowane książką Clarissy Pinkoli Estes "Biegnąca z wilkami" postanowiłyśmy wcielić w czyn płynące z niej przesłanie:

„Każda z nas, ma w sobie Dziką Kobietę, której jedną z podstawowych potrzeb jest potrzeba tworzenia” C.P Estes

Tytuł warsztatu tłumaczy inny cytat z tej książki:

„Archetypowa mądrość zawiera myśl, że jeśli przygotujemy specjalne psychiczne miejsce, to (…) twórcza siła wypływająca z duszy dowie się o nim, wyczuje drogę do niego i zamieszka w nim.”

I właśnie nasz warsztat oferuje taką przyjazną przestrzeń do odnalezienia psychicznego miejsca na siły twórcze i dotarcia do wewnętrznego źródła naturalnej kreatywności.

Spotkanie podzielone jest na cześć psychologiczną i ceramiczną:

Program:

Sobota: 16.00-20.00:

1. Wstęp (krótko o nas, warsztacie i o glinie)
2. Kobieta i kreatywne wyrażanie siebie – wszystko co pomaga, przeszkadza, trudności, szanse i inne niuanse. (teoria, dyskusja i ćwiczenia praktyczne)
3. Świadomość własnego potencjału twórczego – łatwo powiedzieć, trudniej zrobić (trochę teorii i duużo pracy warsztatowej) cz. 1

Niedziela: 16.00-20.00:

1. Świadomość własnego potencjału twórczego cz.2 (cd. pracy warsztatowej)
2. Uwalnianie siły twórczej:
- medytacja prowadzona
- doświadczanie pierwotnego twórczego tworzywa jakim jest glina (czyli lepimy:)!)
3. Wrażenia na gorąco, dyskusja podsumowująca i zakończenie

Co będzie się działo?:

    Po pierwsze, doświadczenie grupy, wspólnego bycia, obecności innych kobiet, inspirująca, wspierająca, bezpieczna przestrzeń do bycia, wyrażania siebie i dzielenia się wrażeniami, myślami, emocjami, pomysłami.
    Każda z Was będzie miała szanse dowiedzieć się, o co chodzi w procesie twórczym, uświadomić sobie, pogłębić świadomość własnych możliwości twórczych, lub przynajmniej poznać drogę do nich i zrobić na niej kilka kroków, nabrać pewności, chęci, odwagi, przekonania...(niepotrzebne skreślić).
    Postaramy się, aby w czasie tego spotkania, każda z Was zwróciła uwagę na swój własny, unikalny potencjał twórczy, uwrażliwiła się na swoją kreatywność, poznała sposoby i metody czerpania z niego pełnymi garściami. 
    Będzie też możliwość "wzięcia na warsztat" i przepracowania tego, co utrudnia, przeszkadza i nie pozwala swobodnie się wyrażać twórczo. 
    Zwieńczeniem spotkania, będzie spontaniczne lepienie, wspólne tworzenie, relaks i kontakt z pierwotnym tworzywem, jakim jest glina. Część ceramiczna poprzedzona będzie medytacją prowadzoną.
    W ramach naszego warsztatu oferujemy specjalne 3 spotkanie, które odbędzie się
2 tygodnie po pracy z gliną. Będzie to wspólne szkliwienie (1,5 godz.) już wypalonych prac.
Następnie poszkliwione prace kolejny raz będą wypalone i można będzie je odbierać w dogodnym terminie. Jest to związane z procesem tworzenia ceramiki, którego nie da się przyspieszyć (i dobrze:). Dzięki temu zyskujemy dodatkowy czas na inspirującą rozmowę, podzielenie się doświadczeniami i podsumowanie warsztatu.

Podsumowując: Zapraszamy Cię na 9,5 godziny intensywnego warsztatu o unikalnym zestawieniu tematyki i śmiało możemy to napisać: za jedyne 450 zł. :)

Mamy nadzieję, że stworzone przedmioty, będą dla uczestniczek twórczymi talizmanami!:)

Skorzystaj z mocy pracy w grupie, to nieoceniona wartość i szansa na wypracowanie rozwiązań i zaplanowanie działania na przyszłość, tak aby być kreatywnym w zgodzie ze swoją prawdziwą, pierwotną naturą!

Przyjdź i odkryj Dziką Kobietę w sobie!

Zapraszamy serdecznie!
Anna Rupińska i Dorota Głuszek


NAJBLIŻSZA EDYCJA WARSZTATU:

Kiedy?: 16-17 października 2021 (sobota-niedziela)
w godz. 16.00-20.00 (4 godziny dziennie, z przerwą na poczęstunek)

31 października 2021 (niedziela - szkliwienie prac)
w godz. 16.00-17.30

Gdzie?: GaleriaROKOKOKO, ul. Osiedlowa 48, Józefosław

Zapisy: tel: 502 087 39, fb/Rokokoko, lub biuro@hanata, fb/Hanata

Koszt: 450 zł


O autorkach warsztatu:

Dorota Głuszek – psycholog, trener, fotograf, designer, założycielka pracowni HANATA, w której oddaje się pasji tworzenia i pracy z ludźmi.
Doświadczenie i wiedzę zdobyła m. in. na Wydziale Psychologii UW (mgr psychologii), w Centrum CBT (szkoląc się w terapii poznawczo-behawioralnej)
w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (wykładowca), w Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys (certyfikat trenera biznesu), a także prowadząc przez 10 lat pracownię fotograficzną Di-Art.

W swoim dorobku na m. in. prowadzenie warsztatów rozwoju osobistego, warsztatów fotograficznych, zajmowała się także coachingiem indywidualnym
i doradztwem psychologicznym. Pracowała przy projektach rekrutacyjnych i ocen pracowniczych. Prowadziła warsztaty dla kobiet z zakresu efektywnej komunikacji interpersonalnej, komunikacji w konflikcie, radzenia sobie ze stresem, autoprezentacji, zarządzania czasem, treningu twórczości, wyznaczania celów.
W pracy trenera wykorzystuje techniki poznawczo-behawioralne, elementy arteterapii i treningu twórczości, a także fascynację filozofią wschodu, zwłaszcza buddyzmem. Pasjonuje się śpiewem, tańcem, recycling designem.
Mieszka w Józefosławiu z mężem i 2 córkami.

Anna Rupińska - pedagog (tytuł magistra na wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, ze specjalizacją Pedagogika Społeczna oraz Animacja Kulturalno-Oświatowa), Studia Podyplomowe na wydziale Socjologii UW z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, Instruktor Rekreacji Ruchowej i Hipoterapii (uprawnienia wydane przez Ministra Sportu i Turystyki).
Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami w dużej firmie technologicznej związanej z komunikacją. Od kilku lat prowadzi warsztaty ceramiczne w szkołach oraz w swojej pracowni ceramicznej. Ceramiki uczyła się
w prywatnych pracowniach warszawskich artystów. Pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi w Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Hipoterapia".
Założycielka Galerii Rokokoko w Józefosławiu- pracowni artystycznej, w której między innymi prowadzi zajęcia ceramiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.Współzałożycielka Koła Gospodyń Wiejskich Józefosław, społeczności twórczych kobiet Józefosławia (i nie tylko), opierającej swoje działania na 3 filarach: Kultura+Sport+Kulinaria.Pasje: malarstwo, ceramika, jazda konna, taniec i leśne wędrówki. Mieszka w Józefosławiu, z mężem i 2 córkami.